Zajímavé statistiky českého zdravotnictví na internetu

Přinášíme Vám statistické údaje a grafy provozu Registru Lékařů CZ za období 1.9.2016 – 1.9.2017. Za toto období navštívilo službu celkem 3.451.000 návštěvníků. Vzhledem k tomu že Registr Lékařů má největší návštěvnost ze sledovaných služeb, vypovídají grafy a statistika o vývoji trendů českého zdravotnictví na internetu.

Poptávky pacientů do ordinací podle specializace
Poptávky pacientů do ordinací podle specializace

První graf znázorňuje jak pacienti zasílají poptávky do ordinací lékařů podle specializací lékařů. Nejvíce poptávek pacienti zaslali Zubařům, na druhém místě je Ortopedie s určitým odstupem za ní Neurologie a v těsném závěsu za ní Praktičtí lékaři pro dospělí a Gynekologie, následuje Kožní a Psychiatrie. To jsou nejčastěji poptávané specializace u kterých pacienti neváhají zaslat poptávku do ordinace. Poptávek bylo ve sledovaném období odesláno přes 30.000.

Při hodnocení jak byli pacienti spokojeni s vyřízením jejich poptávky zaslané přes Registr Lékařů uvádí 75,57% pacientů že na jejich poptávku obdrželi odpověď a že se jejich návštěva lékaře uskutečnila. Celkem se jedná o statistiku z 9.550 respondentů průzkumu spokojenosti.

Návštěvy profilů ordinací podle specializace
Návštěvy profilů ordinací podle specializace

Žebříček návštěvnosti profilů lékařů vedou se značným náskokem Zubaři, za nimi jsou opět se značným náskokem Praktičtí lékaři pro dospělé. Následuje Pediatrie, Gynekologie a Rehabilitace. Návštěv bylo ve sledovaném období 3.451.000.

Zajímavá fakta:
Ženy 71,27% návštěvnosti
Věková skupina 25-34let 29,65%
Věková skupina 35-44let 22,08%
Věková skupina 18-24let 15,04%